Džejms uveo Lejkerse u plej-of: Trojka s deset metara odlučila pobjednika VIDEO

20.05.2021. | 07:42

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa su se plasirali u plej-of NBA lige pobjedom nad Golden Stejt Voriorsima rezultatom 103:100.

Lakersi su gubili većim dijelom susreta, ači u drugom poluvremenu su uspjeli stići do preokreta i pobjede na krilima fenomenalnog Lebrona Džejmsa.
On je susret završio s tripl-dabl učinkom od 22 poena, 11 skokova i 10 asistencija, a upravo je on u posljednjoj minuti postigao odlučujuće poene na meču.

Lebron je uposlio pod košem Kentaviusa Koldvel-Poupa koji nije znao šta da uradi s loptom, te je vratio nazad do Džejmsa koji se podigao na šut sa skoro deset metara i preko Stefa Karija pogodio za konačnih 103:100.
Kuri je na drugoj strani odigrao odličan meč te je ubacio 37 poena uz 7 skokova i 3 asistencije.

Lejkersi će u plej-ofu igrati protiv Finiksa, dok će Voriorsi imati još jednu priliku za ulazak u plej-of protiv Mempfisa koji je u plej-inu savladao San Antonio sa 100:96. Pobjednik tog duela će igrati protiv Jute.