Dušan Lajović eliminisan u drugom kolu Vimbldona

30.06.2021. | 20:49

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u drugom kolu Vimbldona, pošto je izgubio od Britanca Danijela Evansa u tri seta, sa 6:3, 6:3, 6:4.

Lajović, 42. teniser svijeta, poražen je od 26. na ATP listi nakon sat i 58 minuta.

U prvom setu Lajović je tri puta prepustio servis protivniku dok je Britanac jednom izgubio svoj servis. U drugom setu odlučujući trenutak se desio u šestom gemu, kada je Evans napravio brejk i uspio da ga sačuva do kraja seta.

Evans je u trećem setu poveo sa 5:2, uz dva brejka, Lajović je uspio da vrati jedan, ali ne i da se potpuno vrati u meč. Pri rezultatu 5:4 je uspio da spase dvije meč lopte, ali ne i da preokrene meč.

Danijel Evans će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela Francuza Antoana Oana i Amerikanca Sebastijana Korde.