Dupla kruna za Siti: Gundoan sa dva gola donio Građanima novi trofej

03.06.2023. | 18:30

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su FA kup jer su na prepunom Vembliju savladali gradskog rivala Mančester junajted sa 2:1.

Junak meča je kapiten Građana Ilkaj Gundogan koji je postigao oba gola. Sa prvim je oborio rekord finala najstarijeg takmičenja na svijetu jer je mrežu Davida de Hee zatresao već u 12. sekundi meča.

Junajted je uspio da se vrati govoro “ni iz čega”, a na 1:1 izjednačio je Bruno Fernandes u 33. minut iz penala.

Ipak, da je Siti mnogo bolji u ovoj sezoni i ovom trenutku potvrdio je Gundogan u 51. minutu kada je poslije dobre kombinacije iz “skračenog2 kornera i centaršuta Kevina de Brujnea šutirao “iz prve” sa vrha šesnaesterca i drugi put matirao De Heu.

Siti ima priliku da se dokopa i trećeg, najvrednijeg pehara u sezoni pošto 10. juna igra finale Lige šampiona sa Interom.

Oznake: Mančester