Dugo nismo vidjeli čudniji crveni karton: U istoj sekundi dobio dva žuta VIDEO

11.02.2022. | 17:28

Dugo nismo vidjeli čudniji crveni karton od onog koji je pokazan na utakmici Arsenala protiv Vulvsa.

Topdžije su u 24. kolu pobijedile na gostovanju rezultatom 1:0, a od 69. minuta utakmice ekipa Mikela Artete je igrala sa igračem manje.

Dvadesetogodišnji Brazilac je praktično u istoj sekundi dobio dva žuta kartona, automarski i crveni.

Sudija Majkl Oliver je pustio prednost poslije jednog faula Martinelija, a u nastavku akcije je napravio još jedan prekršaj nakon kog je prekinuta igra.

Oliver je odlučio da pokaže Martineliju žuti karton za oba faula, što ranije sudije nisu praktikovale.

– Uzrujan sam jer mi je teško da prihvatim da je to crveni karton. Ali ponosan sam na ekipu koja se borila da zadrži rezultat i na pobjedu – ukratko je rekao Gabrijel Martineli nakon utakmice.