Duel bivših šampiona Evrope u “Boriku”: Zagrepčani ubjedljivi protiv Borca

10.08.2022. | 19:50

Rukometaši Borca poraženi su od Zagreba sa 24:42 u “Boriku”. Bio je to prvi kontrolni meč za oba tima, a kao što se i moglo očekivati, gosti su pokazali da su u ovom trenutku mnogo bolji rival.

Duel bivših šampiona Evrope sada je već postao tradicija u sklopu priprema, a iz tabora stalnog učesnika Lige šampiona istakli su da im je uvijek drago igrati protiv tima od koga su mnogo toga učili prije tridesetak godina Trener Borca Mirko Mikić dao je priliku svim momcima, a u strijelce se upisao i petnaestogodišnji Sergej Ševa.

Na samom početku odlično su se nosili sa Zagrepčanima (3:3), da bi priključak držali sve do 23. minuta kada je na semaforu pisalo 10:15.

U završnici prvog poluvremena gosti su napravili osjetniju razliku (12:25), a u nastavku je dodatno povećali i upisali ubjedljiv trijumf.

Šest golova postigao je Luka Perić, a po četiri su dali Igor Miljenović i Nikša Petrović. Na drugoj strani po šest su postigli Dibirov i Vlado Matanović.

Oznake: Borac, Borik, Zagreb