Drugi uzastopni poraz Denvera u NBA ligi: Jokić “pokidao”, ostatak tima podbacio

13.02.2024. | 08:41

Košarkaši Denvera izgubili su u gostima od Milvoki baksa rezultatom 112:95 u NBA ligi. Srpski centar Nikola Jokić nije bio daleko od tripl-dabl učinka, ali je ostatak tima potpuno podbacio.

Denver je pretrpio drugi uzastopni poraz u NBA ligi, a mogao je mirne savjesti da ga upiše u tabelu i prije kraja druge četvrtine duela sa Milvokijem, pošto je već tada bio u zaostatku od 20 poena.

Domaći su otvorili meč sa 9:0 i 13:2, Nagetsi su uspjeli da se vrate i krajem prvog kvartala steknu skromnih tri poena prednosti, ali se ispostavilo da veću neće ni imati.

Baksi su bili dominantni, umakli su i na plus 28 krajem trećeg perioda (91:63) i nije im bilo teško da utakmicu rutinski privedu kraju i zabilježe drugi trijumf u nizu nakon što su izgubili pet od prvih šest utakmica pod vođstvom novog trenera Doka Riversa, uključujući poraz od Denvera (113-107) na njegovom debiju na klupi Baksa.

Srpski košarkaš Nikola Jokić nije bio daleko od tripl-dabl učinka – postigao je 29 poena, uhvatio 12 lopti i podijelio osam asistencija, ali nije imao adekvatnu pomoć saigrača.

Šut nije služio Somborca (13/25 iz igre, 2/5 za tri poena), mada je bio prinuđen da ga testira češće nego inače pošto je ostatak tima bio potpuno indisponiran. Dvocifren učinak imali su samo Aron Gordon sa 14 i Majkl Porter Džunior sa 11 poena, uz užasne procente šuta – 3/11 iz igre, 2/8 za tri.

Džamal Mari se zaustavio na svega tri postignuta poena, mada se povrijedio i trener Majk Meloun nije htio da rizikuje i vraća ga u igru, pa je na parketu ukupno proveo nepunih 18 minuta.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Janis Adetokumbo sa 36 poena, 18 skokova i pet asistencija. Ubacio je 14 od 19 šuteva za dva, dok za tri poena nije ni pokušao. Demijen Lilard je doprinio trijumfu sa 18, a Bobi Portis sa 13 poena, piše RTS.