Drama u Podgorici: Budućnost se mučila, pa na kraju slomila Igokeu

04.03.2024. | 21:36

Košarkaši Budućnosti pobijedili su Igokeu u 21. kolu ABA lige sa 79:76.

Prevagu na tasu Budućnosti donijeli su Jogi Ferel sa 18, Kenan Kamenjaš 12, Flečer Megi sa 11. Kod Igokee, Dragan Milosavljević je postigao 21, Marko Jošilo  19.

Igokea je sjajno počela meč u Podorici. Bila je izuzetno agresivna u odbrani, stigla je do lakih poena iz tranzicije, do otvorenih pozicija za šut, do prednost od 12 poena – 26:14. Budućnost je izgledala, bezidejno, ali…

Ali, druga dionica, druga priča. Budućnost je sada bila dobra u odbrani, šampion Crne Gore je pogodio šest trojki bez promašaja, pa je Vladimir Jovanović morao da uzme minut odmora, jer je Budućnost vodila sa 37:31. Na kraju prvog poluvremena, na semaforu je pisalo – 39:35 za Podgoričane.

Rat nerava je nastavljen u trećem kvartalu. Igokea je pobjegla na 53:47, Budućnost stigla do 53:53, Vladimir Jovanović je dobio tehničku grešku, došlo je do verbalnog sukoba stručnog štaba Igokee sa Ferolom, a zatim umalo i da opšte tuče na terenu….Budućnost je uoči posljednjeg kvartala vodila sa 54:53.

Budućnost je pokrenuo Jogi Ferel, podršku je pružio Petar Popović, Budućnost je na četiri minuta prije kraja vodila sa 68:63. Nedugo zatim, Budućnost je pobjegla na 72:66, a zatim stigla do dragocjene pobjede. Igokea je na 33 sekunde prije kraja poslije trojke Milosavljevića stigla do 73:74.

Megi je promašio sa distance, a do lopte stigla Budućnost. Kamenjaš je pogodio dva penala za 76:73, Filipović takođe dva penala za 75:76. Megi je bio miran sa linije za slobodna bacanja – 78:75. Kondić je pogodio jedno, namjerno promašio drugo, do lopte je stigao Tanasković i slavlje Budućnosti je moglo da počne.

Budućnost ima skor 16:5, imaju pobjedu više od Partizana, dok Igokea sa skorom 11-10, nastavlja borbu za mesto u plej-ofu

U narednoj rundi, Budućnost gostuje ekipi Cedevita Olimpije, dok će Igokea odmeriti snage sa ekipom Zadra u Zadru, piše Sport Klub.

Oznake: Aba, Budućnost, Igokea