Drama u grupi H: Urugvajci u suzama, Južna Koreja i Portugalija idu dalje

02.12.2022. | 18:09

Senzacija i u grupi H! Južna Koreja savladala je Portugaliju i izbacila Urugvaj sa Svjetskog prvenstva u Kataru.

Portugalci su stigli do prednosti na startu meča, ali Korejanci su uspjeli da izjednače u 27. minutu.

Portugalija je držala loptu u nogama, ali da se sve poremeti u grupi H potrudio se Hvang Hičan u 91. minutu. Preokret Južne Koreje šokirao je Urugvajce koji su se hvatali za glavu pri rezultatu 2:0 protiv Gane.

Broj postignutih golova odlučivao je ekipu koja će proći dalje, a to u ovom slučaju nije bio Urugvaj koji je jurio treći gol kako bi dospjeli do druge pozicije na tabeli.

Nakon informacije da je Koreja preokrenula rezultat Urugvaj je krenuo silovito. Iako su prethodno imali sreće kada igrači Gane nisu iskoristili penal, sreća ih nije služila u posljednjih 15 minuta meča.

Napadali su na sve moguće načine, čak je i Kavani simulirao faul i kaznenom prostoru, ali ništa nije pomoglo Urugvajcima da postignu treći gol i nastave u nokaut fazu.

Najteže je sigurno bilo Luisu Suarezu kojem je ovo posljednje takmičenje u dresu reprezentacije.

Oznake: Koreja, Urugvaj