Drama, tuča, prekid i pet crvenih u Doboju: Krupa šampion Republike Srpske

14.05.2022. | 19:11

Prekid, pet crvenih kartona i drama obilježili su derbi između Sloge i Slobode, koji je na kraju završen bez pobjednika 2:2, pa je tako Krupa postala šampion Republike Srpske.

Sloga je za samo dva minuta ispustila veliku prednost. Dobojski tim je naime imao 2:0. Poveli su golo Uglješe Stevanovića koji je u 40.minuti krunisao sjajan prodor Davida Kneževića.

Domaći tim je u 61.minuti izveo prelijepu akciju koju je golom krunisao Dimitrije Zajić i činilo se da je Sloga blizu pobjede.

Međutim uslijedio je ekspresan odgovor gostiju . Đenaro Leni je junak ekipe iz Novog Grada . On je odlično reagovao na centaršut Kesića pa je prvo smanjio zaostatak, a zatim na gotovo identičan način minut kasnije u 72minuti donio izjednačenje.

U tim trenucima došlo je do gužve i naguravanja, a glavni sudija je pokazao pet crvenih kartona doduše pretežno igračima sa klupe i članovima stručnih štabova. Sa istočne tribine je utrčao i navijač pa je meč prekinut 12 minuta a nastavljen je tek nakon dolaska dodatnih snaga policije, piše SrpskaInfo.

Krupa je ostvarila sjajnu pobjedu. Savladali su Ljubić 4:2 a opet se istakao Emanullah Blažević koji je postigao tri gola i donio veliku i važnu pobjedu svom timu. Ekipa iz kanjona Vrbasa je tako prva prošla kroz cilj ali najvjerovatnije neće igrati Premijer ligu Bosne i Hercegovine, već će umjesto nje igrati vicešampion Srpske.

Rezultati 28. kola: Sloga –Sloboda 2:2, Sutjeska –Tekstilac 2:0, Drina –Alfa Modriča 4:0, Željezničar ST – Slavija 0:2, Ljubić-Krupa 2:4, Omarska-Zvijezda 09 1:1, Podrinje- Kozara 3:1, Borac- Budućnost 5:1.

Plasman: Krupa 69, Sloga 62, Sloboda 62, Zvijezda 09 58, Sutjeska 52. Drina 46, Slavija 40, Omarska 38, Tekstilac 36, Ljubić 34, Željezničar 33, Kozara 26, Alfa Modriča 25, Podrinje 24, Borac 24, Budućnost 10.