Dobra partija tenisera iz BiH: Džumhur zakazao četvrtfinale sa Krajinovićem u Monpeljeu

03.02.2022. | 16:37

Teniser iz BiH Damir Džumhur plasirao se u četvrfinale ATP turnira u Monpeljeu. On je u osmini finala savladao Nikolosa Basilašvilija u tri seta, 6:1, 5:7, 6:2.

Meč je trajao jedan čas i 38 minuta, a Džumhur je tako zakazao okršaj sa srpskim predstavnikom Filipom Krajinovićem.

Odlično je počeo 152. igrač na ATP listi. Furiozan start i vođstvo 3:0 protiv 21. tenisera svijeta obilježili su prvi dio igre. Prvi set trajao je samo 22 minuta.

Drugi set je donio bolju igru Gruzijca, koji je napravio brejk u četvrtom gemu. Džumhur je odmah odgovorio i još jednom oduzeo servis rivalu, ali je tada Basilašvili imao odgovor za izjednačenje 4:4. U završnici drugog seta fokusiraniji je ostao Basilašvili i “sa nulom” napravio brejk za 7:5 u tom dijelu igre.

Vratio je Džumhur svoju igru iz prvog seta, na startu odlučujućeg dijela igre napravio brejk i na sličan način kao u prvom setu preuzeo inicijativu, a zatim i lako priveo duel kraju.