Dobar start srpskog tenisera: Lajović se plasirao u drugo kolo Rima

15.09.2020. | 16:42

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Mastersa u Rimu pošto je savladao Španca Alehandra Davidoviča Fokinu sa 6:4, 6:4.

Bila je to prva pobjeda za Lajovića od nastavka sezone, pošto je prethodno bio poražen na startu Sinsinatija, US Opena i Kicbila.

Srpski teniser je kvalifikanta iz Španije pobijedio za sat i 44 minuta igre.

Iako nije imao visok procenat ubačenog prvog servisa (53%), Lajović je preuzimao inicijativu u razmenama, a meč je završio i sa šest asova.

Odlično je 25. teniser svijeta počeo meč, pa je uz brejk poveo 3:1. Veliku priliku da završi set imao je na servis rivala u devetom gemu, ali je propustio nove tri brejk lopte. Ipak, potom je rutinski dobio deseti gem za 6:4.

Nastavio je sa dobrim igrama Lajović, pa je već u prvom gemu drugog seta došao do novog brejka. Ipak, mladi Španac je uspio da se vrati i izjednači na 3:3. Nije dugo trebalo Srbinu da se ponovo stekne prednost, odmah potom je napravio novi brejk (4:3) i priveo meč kraju.

U drugom kolu rival će mu biti pobjednik duela Miloš Raonić – Adrijan Manarino, prenosi Sport klub.