Do prvog mjesta na tabeli: Pobjedom u Rimu Napolitanci došli do tri boda

28.02.2022. | 10:00

Fudbaleri Napolija savladali su u gostima Lacio 2:1 u uzbudljivoj utakmici 27. kola Serije A.

Gosti su poveli golom Insinje u 62. minutu, da bi Pedro na dva minuta do kraja regularnog toka, sa ivice šeasnaesterca, prelijepim volejom poravnao rezultat.

U nastavku je uslijedila opsada gola Rimljana. Igrači Napolija su konstantno vršili pritisak i to im se isplatilo u 94. minuti. Poslednji napad gostiju krunisan je pogotkom Ruiza, koji je sa 20 metara poslao loptu u desni ugao nemoćnog golmana Strakoše.

Napolitanci su iskoristili kiks Milana protiv Udinezea (1:1) i preuzeli vodeću poziciju italijanskog prvenstva, bar do sljedećeg kola, kada će upravo odmjeriti snage sa “rosonerima”, koji imaju isti broj bodova kao i ekipa Lučijana Spaletija.

Oznake: Lacio, Napoli, Seria A