Đoković slavi! “Srušio” još jednu prepreku na putu do 11. titule na Australijan openu

17.01.2024. | 14:07

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Australijen opena nakon što je poslije velike borbe nadigrao domaćeg igrača Alekseja Popirina rezultatom 6:3, 4:6, 7:6 (4), 6:3.

Mladi Australijanac mnogo je napatio daleko iskusnijeg rivala koji je dobio prvi set. Drugi je donio veliku borbu u kojoj se bolje snašao domaći takmičar, da bi se treći pokazao kao presudan. Đoković je spasio četiri set lopte i slavio u taj brejku što mu je otvorilo put ka novoj pobjedi.

On je tako zakazao okršaj u trećem kolu sa Tomasom Martinom Ečeverijem iz Argentine, koji je napravio svojevrsno iznenađenje izbacivši danas iz daljeg takmičenja francuskog veterana Gaela Monfilsa rezultatom 6:4, 6:4, 6:4.

Podsjećamo, Đoković je odbranu titule u Melburnu počeo pobjedom u prvom kolu protiv Hrvata Dina Prižmića 6:2, 6:7 (5:7), 6:3, 6:4. Popirin je na startu Australijan opena pobijedio sunarodnika Marka Polmansa 6:3, 7:6 (7:3), 6:2.

Popirin je trenutno 43. teniser svijeta, a samo jednom je, prije današnjeg meča, u karijeri igrao protiv Đokovića i to 2019. godine na ATP turniru u Tokiju. Srpski teniser je tada pobijedio rezultatom 6:4, 6:2. Sada je rezultat 2:0 u korist prvog reketa svijeta.

Inače, Đoković brani titulu na Australijan openu, pošto je prošle godine u finalu pobijedio Grka Stefanosa Cicipasa 6:3, 7:6 (7:4), 7:6 (7:5).

Srpski teniser će u Melburnu pokušati da stigne do 11. titule na Australijan openu i 25. grend slem trofeja u karijeri, piše Glas.