Đoković “pregazio” Džumhura na startu turnira u Dohi!

01.01.2019. | 19:50

Najbolji teniser sveta Novak Đoković na fantastičan način je počeo takmičarsku sezonu – ubjedljivom pobjedom nad Damirom Džumhurom u Dohi.

Đoković je na startu turnira u katarskom gradu deklasirao Džumhura rezultatom 6:1, 6:2.

Meč u kojem je Novak potvrdio da se na startu sezone nalazi u izuzetnoj formi (za vikend trijumfovao na egzibicionom turniru u Abu Dabiju) trajao je nešto manje od sat vremena, najviše zahvaljujući ekspresnom prvom setu od 23 minuta.

U njemu je Srbin dobio prva tri gema, Džumhur se upisao u sljedećem, ali je uslijedila nova serija koja je značila i vođstvo od 1-0.

Na startu drugog dijela igre Đoković je propustio četiri brejk prilike, ali se već u sledećem navratu ispravio i potom rutinski priveo meč kraju.

Ostvario je i drugi trijumf u poslednjih nekoliko nedelja protiv momka iz Sarajeva, koji je u četiri seta protiv Đokovića osvojio samo pet gemova.

U sljedećoj rundi Novaka očekuje duel sa Martonom Fučovičem iz Mađarske, pobjednikom duela sa Marijušom Kopilom.

Turnir u Dohi igra se za nagradni fond od 1.313.215 dolara.