Dinamo šokirao Totenhem: Oršić režio plasman “modrih” u četvrtfinale Lige Evrope

18.03.2021. | 21:33

Dinamo Zagreb plasirao se u četvrtfinale Lige Evrope nakon što je na svom terenu savladao Totenhem sa 3:0 nakon produžetaka.

Totenhem je protiv Dinama pobijedio u prvoj utakmici sa 2:0 golovima Harija Kejna i u Zagreb je otišao kako bi odbranio veliku prednost. Dinamo ih je iznenadio.

Golovima Mislava Oršića u 62. i 83. minutu Dinamo je u regularnom dijelu slavio sa 2:0 (0:0). U produžecima su slavili golom u 107. minutu Oršića i na ovom meču su pobijedili ukupno sa 3:0. U četvrtfinale su prošli ukupnim rezultatom 3:2.

Pored njih među najboljih osam plasirali su se još Roma koja je izbacila Štahtjor, Arsenal koji je u ukupnom rezultatu bio bolji od Olimpojakosa, te Granada koja je nakon dva meča savladala Molde.