Devner u krizi: Četvrti poraz u nizu, Jokić najbolji u svom timu

15.03.2023. | 07:37

Košarkaši Denvera doživjeli su četvrti poraz u nizu, a ovaj put bolji od njih bili su Toronto Reptorsi koji su slavili sa 125:110.

Gostovanje u Kanadi nije baš najbolje proteklo, a oni koji baš ne vole Nikolu Jokića pohitali su da prenesu da srpski centar nije imao svoju noć iako je sa 28 poena uz osam skokova i sedam asistencija bio dleko najbolji u svom timu. Šut za dva je završio na 10/12 sa jednom promašenom trojkom uz 8/8 sa slobodnih bacanja za nešto manje od 35 minuta provedenih na terenu.

Sa druge strane, društvene mreže “gore” zbog defanzive koja nije baš išla na ruku, ne samo Nikoli, već čitavoj gostujućoj ekipi, ali njegovi lovci na greške pripisiju isključivo njemu.

I pored partije u kojoj je Toronto imao čak +23 već u drugoj minuti druge četvrtine, Denver je imao jedan udar koji je umalo prerastao početkom posljednje dionice u totalni preokret.

Došli sun a samo -3 (98:95), ali je Toronto odgovorio i tu je bio kraj.

Za to je najzaslužniji Fred Vanvlit koji je bio najbolji igrač meča sa 36 poena uz tri skoka i sedam asistencija.

Denveru je sada potrebno hitno buđenje, jer se u samo sedam dana totalno istopila nedodirljiva razlika na Zapadu. Memfis je prišao na četiri pobjede i dva meča manje i vrh konferencijske tabele je sada kompromitovan. Ostali rezultati: Šarlot – Klivlend 104:120, Vašington – Detroit 117:97, Nju Orleans – LA Lejkers 108:123, Oklahoma – Bruklin 121:107, San Antonio – Orlando 132:114, Finiks – Milvoki 104:116, Portland – Njujork 107:123.