Deseti trijumf rukometaša Borca

01.12.2019. | 00:10

Rukometaši Borca upisali su sinoć jubilarnu, desetu pobjedu u tekućoj sezoni savladavši u dvorani studentskog kampusa u Banjaluci ekipu Sloge iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja rezultatom 32:24.

Izabranici Mirka Mikića problema sa Slogom imali su samo u prvih sedam minuta, kada je na semaforu bio ispisan rezultat 0:2. Kada je Vukašin Rakocija poentirao za smanjenje zaostatka, bio je to početak sjajne serije ”crveno-plavih” koja je rezultovala razlikom od šest golova (8:2).

Isto odstojanje Borac je zadržao i na ulasku u drugo poluvrijeme (15:9), a u veoma dobrom ritmu naš tim je odigrao i drugih 30 minuta, te deset minuta prije kraja prvi put stekao dvocifrenu prednost (28:18).

Meč u ”Kampusu” obilježio je Bojan Ljubišić sa 19 odbrana, a prvi strijelac tima bio je Vukašin Rakocija sa osam pogodaka.

U gostujućem timu, istakao se Goran Biljaka, koji je mrežu Borca zatresao pet puta.

Do kraja prvog dijela sezone, preostalo je da se odigraju još tri kola, a u prvom narednom naš tim će gostovati Slaviji iz Istočnog Sarajeva.