Derbi susret osmine finala: Zverev savladao Medvedeva u Sinsinatiju

17.08.2023. | 20:55

Njemački teniser Aleksadar Zverev plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Sinsinatiju, pošto je u derbi susretu osmine finala savladao Rusa Danila Medvedeva sa 2:1 (6:4, 5:7, 6:4)

Zverev je trećeg tenisera svijeta eliminisao nakon dva sata i 32 minuta borbe i u borbi za plasman među četiri najbolja će se boriti sa boljim iz duela Mekenzi Mekdonald Adrijan Manarino.

Nijemac je u prvom setu do ključnog brejka stigao u sedmom gemu, a već u narednom je spasio tri vezane brejk lopte protvnika za izjednačenje. Nakon toga većih uzbuđenja nije bilo i Zverev je došao do vođstva od 1:0 u setovima.

U narednom setu Medvedev je uzvratio i brejkovima u šestom i dvanaestom gemu došao do poravnanja, dok je Zverev servis rivalu odizeo u sedmom gemu ali ga nije pokolebao, prenosi SPortal.

U odlučujućem setu ponovo je sve riješio jedan brejk, a do njega je došao njemački teniser u devetom gemu i tako pratično slomio otpor rivala za plasman među osam najboljih.

Inače, ovo je bila prva pobjede Zvereva nad Medvedevim nakon čak devet vezanih poraza.