Derbi nije ispunio očekivanja: Željezničar i Sarajevo odigrali bez golova

01.03.2021. | 20:53

Najveći derbi fudbala u BiH ostavljen je za kraj prvog proljećnog 20. kola, dvoboj između Željezničar i Sarajeva na Grbavici koji je završen rezultatom 0:0.

Željezničar je postigao pogodak u osamom minutu, preko Kosorića, ali je bio ofsajd, tako da gol nije priznat.

Da je tada viđen gol, vjerovatno bi meč dobio drugačiji tok, ali ako može da se procjeni, Željo je bio nešto bolji u prvom, Sarajevo u drugom poluvremenu, međutim preslabo je to bilo od dva prvoplasirana tima na tabeli.

Bio je ovo 122. duel sarajevskih rivala u prvenstvu, ukupno 155. i ovo je bio čak 55. put da je okršaj Želje i Sarajeva završen neriješenim rezultatom, dok su “plavi” za nijansu uspješniji, ako se gleda ukupan skor, pošto imaju 42 pobjede, tri više od rivala sa Koševa.

Premijer liga BiH – 20. kolo: Željezničar – Sarajevo 0:0, Radnik – Velež 0:0, Borac – Olimpik 2:0, Zrinjski – Krupa 1:0, Mladost DK – Široki Brijeg 0:1, Sloboda – Tuzla siti 0:2.

Plasman: Sarajevo 46, Željezničar i Široki Brijeg po 37, Borac i Zrinjski po 35, Velež 34, Tuzla siti 30, Sloboda 22, Mladost DK 19, Radnik 16, Krupa i Olimpik po 13.