Dalas izbjegao “metlu”: Dončić bio najbolji u pobjedi nad Golden Stejtom u finalu VIDEO

25.05.2022. | 07:50

Košarkaši Dalasa pobijedili su Golden Stejt sa 119:109 u četvrtom meču finalne serije plej-ofa Zapadne konferencije.

Najbolji igrač Maveriksa Luka Dončić pružio je još jednu sjajnu partiju – upisao je 30 poena, 14 asistencija i 9 skokova.
Slovenac je imao podršku u saigračima koji su takođe bili i više nego raspoloženi. Dorijan Fini-Smit je ubacio 23 poena, Redži Bulok je dodao 18, a Džejlen Branson 15.
Srpski košarkaš Boban Marjanović ulazio je u igru i zabilježio jedan skok.

U timu Golden Stejta Stef Kari je bio najefikasniji sa 20, a pratili su ga Džonatan Kuminga sa 17 poena, Džordan Pul je imao 14, Endru Vigins 13, a Klej Tompson 12.
Srpski košarkaš Nemanja Bjelica za 15 minuta provedenih na parketu upisao je četiri poena i po tri skoka i asistencije.
Dalas je vodio gotovo čitavu utakmicu, a najveću prednost imao je u trećoj četvrtini 81:56. Golden Stejt je uspio da se primakne na 102:110, ali su Dončić i Bulok spijrečili taj nalet i zabilježili pobjedu kojom su produžili finalnu seriju.

Nijedna NBA ekipa nije uspela da nadoknadi u plej-ofu 0/3.
Voriorsi su prekinuli niz od devet pobeda u finalima plej-ofa Zapada, a narednu priliku da prođu u veliko finale imaće u petoj utakmici koja je na programu u noći između četvrtka i petka u Kaliforniji.