Ćuk o zlatu: Što nenormalnije, to bolje
26.01.2026. | 17:52Miloš Ćuk po drugi put nije igrao finale koje mu je bilo namjenjeno.
U Rio de Žaneiru 2016, pred odlučujući duel sa Hrvatima, povrijedio je ruku i samo je uživao na klupi u velikoj partiji svojih drugova.
U nedjelju uveče nije osjetio ni klupu. Ako se u Riju njegova povreda krila, ovdje to nije bilo moguće. Stevanović je izdiktirao sastav bez Ćuka. Razlog je ubrzo bio poznat, virus, temperatura 40 i sve što takvo stanje prati. I danas ga muči malaksalost, ne izlazi nigdje.
– Bio sam kuvana noga. Ništa, ništa i ništa. Imao sam ja probleme u Trebinju na pripremama i očigledno je imunitet oslabio. Ovi drugi su lakše to preboleli – priča najiskusniji srpski reprezentativac za Sport klub.
Želio je da bude uz tim. Namjestio se, vidno iscrpljen, pored klupe. I dok je slušao “Marš na Drinu”, delegat Gomez ga je upozorio da mu tu nije bilo mjesto.
– Rekao mi je da ne mogu blizu klupe da sedim. Ne znam, možda da prosledim virus. Rekoh: “Ima 15 hiljada ljudi, šta smeta, ko vidi gde sam ja”. Nije pomoglo . naveo je Ćuk.
Utakmica sa Mađarima bila je na nivou koji finale traži. A kakav je osjećaj igrača koji bi u normalnoj situaciji dobio svojih 22–23 minuta?
– Osećaj? Strava, svakako. Ma, imao sam osećaj da ću da riknem tri puta, ali bili su dobri. Odradili smo dobar posao. Ko bi rekao, u odnosu na 15 dana ranije – istakao je Ćuk.
Ne slažemo se šta je probudilo Srbiju na prvenstvu. Da li onaj brutaliti Mandića ili, kako Ćuk misli, remi sa Holandijom?
– Takvu, ne baš mnogo jaku Holandiju smo nekako preživeli. Posle je bilo lakše. Zbili smo odmah redove. Da Mandić nije bio isključen, Španiju bismo dobili sa dva-tri razlike – naglasio je Ćuk.
Ističe Rašovića starijeg:
– Straja je ubio, odličan. Svi su tu imali veliki doprinos – dodao je Ćuk.
Za golmana Milana Glušca ponosno ističe:
– Kada sam ga prvi put video pre dve godine, znao sam da će biti golman kakav nam treba. Mlad, toliko posvećen, pravi profesionalac. Rekao sam mu doslovno: “Ovo što si ti uradio, da ti cela “Arena” skandira, nezapamćeno je. I to na prvom takmičenju. E, sada je sve drugačije i svaki dan moraš da budeš kao sad. Dečko je prva liga u svakom pogledu – izjavio je Ćuk.
Hajde da pomenemo stručni štab. Nasmijao se:
– Samo štab! Tako sam se šalio sa njima, samo štab. Bili su dobri, rezultat sve govori. Kada uradiš ovakvo takmičenje, sve je onda kako treba – dodao je Ćuk.
Prošao je Ćuk dug staž. Za sadašnju generaciju kaže:
– Nama ne odgovara kada problema nema. Što nenormalnije, to bolje – poručio je Miloš Ćuk.
