Crveno-bijeli ubjedljivi: Zvezda lagano protiv Krke

27.11.2023. | 20:20

Košarkaši Crvene zvezde slavili su na gostovanju Krki rezultatom 90:67 u utakmici devetog kola ABA lige.

Crveno-bijeli su tako stigli do osme pobjede u regionalnom šampionatu, a sezonu nastavljaju utakmicom protiv Еfesa kod kuće. Еvroligaški duel je na programu u petak od 20 sati.

Zvezda je otvorila utakmicu serijom 11-0, na krilima dobre igre Luke Mitrovića i Nemanje Nedovića.

Nije bilo problema u nastavku za crveno-bijele, tokom čitave utakmice su održavali dvocifrenu prednost, a najveće vođstvo imali su u trećoj četvrtini kada su imali +25.

Najbolju partiju u pobjedi Crvene zvezde pružio je Majk Tobi sa 16 poena, tri skoka i jednom asistencijom. Pratio ga je Džoel Bolomboj sa 13 poena i šest skokova.

Odlično veče imao je i Stefan Lazarević koji je postigao 12 poena, uz tri uhvaćene lopte. Toliko je dao i Marko Simonović, a dvocifren učinak imao je i Nemanja Nedović sa 11 poena.

Kod Krke je Leon Stergar bio najefikasniji sa 15 poena, Kazins je dodao 11, a Škedelj 10.

Zvezda je prva na tabeli ABA lige sa učinkom 8-1, dok je Krka pretposlednja sa dvije pobjede i sedam poraza.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Cibonu, dok će Krka u goste Splitu, prenosi Sportklub.

Oznake: Zvezda