Crveno bijeli pokazali snagu: Košarkaši Crvene zvezde deklasirali FMP

26.12.2021. | 16:30

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su FMP u Železniku 98:74 u 13. kolu ABA lige i sada imaju skor 12-1 na prvoj poziciji, dok su Panteri treći sa deset pobjeda i tri poraza.

FMP se držao u prvoj četvrtini, ali je Radonjićev tim već početkom druge stvorio dvocifrenu prednost (32:21). Spustili su se Panteri i na -6, ali ne više od toga, da bi meč definitivno bio prelomljen u trećoj četvrtini, kada je Zvezda otišla na +20 (65:45).

Crveno-bijeli su igrali bez povređenih Dobrića i Davidovca, i 29. put u nizu su dobili FMP.

Najbolji kod Zvezde bio je Nikola Ivanović sa 18 poena (4-5 iz igre, 8-9 penali), 4 skoka i 5 asistencija, Maik Cirbes imao je 12 poena (1-3 iz igre, 10-11 penali) i 4 skoka, a Luka Mitrović dodao je 10 poena (4-4 iz igre) i po 4 skoka i asistencija.

Stefan Marković upisao je 10 poena (4-9 iz igre) i 3 skoka, po 9 poena dali su Nejt Volters i Stefan Lazarević, a po 8 Eron Vajt i Marko Simonović. Nikola Kalinić je malo odmoren, igrao je samo 18 minuta i dao je 3 poena (1-4 iz igre, 4ast).

Kod FMP-a je najefikasniji bio Brajs Džons sa 17 poena (5-12 iz igre), uz 7 asistencija, Danilo Tasić dao je 12 poena (5-8 iz igre, 4sk), Radonjić 9, a Nevels i Pavićević po 8.

U sljedećem kolu, Zvezda drugog januara gostuje u Splitu, dok FMP istog dana dočekuje Budućnost.

Crveno-bijele pre toga očekuje i sudar sa Zenitom u Beogradu 30. decembra, prenosi Sportklub.