Crvena zvezda osvojila 32. šampionsku titulu

29.04.2021. | 21:00

Ekipa sa stadiona „Rajko Mitić“ potvrdila je osvajanje titule pobjedom protiv Vojvodine na svom terenu četiri kola pre kraja šampionata.

Meč je završen rezultatom 1:0 za 22. vezana trijumfa Crvene zvezde u domaćem prvenstvu.

Beogradski crveno-beli do vođstva su u derbiju došli u 13. minutu zahvaljujući autogolu Siniše Saničanina.

Vojvodina je uz gol zaostatka u 60. minutu ostala i sa igračem manje. Direktan crveni karton dobio je Đorđe Đurić.

Češće je pokušavala Zvezda, stvarala više konkretnih prilika, imala i veći posed, ali na kraju nije mogla do drugog gola. Milan Borjan je upisao četiri odbrane, a Nikola Simić sa druge strane tri.

Zatresla se mreža Vojvodine i na startu nadoknade vremena, ali uz faul Pavkova pa gola nije bilo. Zanimljiv napad imala je i Vojvodina u nadoknadi, ali Borjan i Milunović su zajedničkim snagama sačuvali mrežu.

Za Crvenu zvezdu ovo je 32. šampionaska titula, a prvi put četvrta vezana. Posljednje četiri titule Crvena zvezda osvojila je sa dvojicom trenera – Vladanom Milojevićem i Dejanom Stankovićem.

Time je obezbjeđeno učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona četvrtu godinu zaredom.