Crvena zvezda napunila mrežu Spartaka: Het-trik Mijatovića pred derbi

16.12.2023. | 18:33

Rutinska pobjeda Crvene zvezde u Subotici – 16. uzastopna protiv Spartaka! Baharov tim je lako opravdao ulogu favorita (4:1) i u dobrom raspoloženju dočekuje srijedu i vječiti derbi. Izuzetno izdanje imao je Jovan Mijatović, upisao je het-trik.

Izveo je Bahar dva špica. Šerif Endiaje je pogodio prečku, a Mijatović mrežu i pokazao još jednom da je u boljoj formi i korisniji za tim od Senegalca.

Od 26. minuta crveno-bijeli su imali prednost, a do kraja poluvremena priliku da je dupliraju. Ipak, zadržana je neizvjesnost i za nastavak.

Katai je često bio u prvom planu, vidjelo se da je raspoložen za igru. On je prvi i zaprijetio iz slobodnog udarca Spartaku, a imao je i u finišu poluvremena šansu.

Ipak, postigao je Katai gol u 54. minutu. Povećao je na 2:0 dobrim udarcem glavom poslije kornera, nadskočio je Vidakovića.

Spartak je ekspresno uzvratio preko Todoroskog, ali onda je odbrana Subotičana užasno reagovala i Mijatović je novim golom sve riješio.

Mijatović je u posljednjim trenucima meča dao još jedan gol glavom za konačnih 4:1 za Crvenu zvezdu.