Crna Gora porazom završila učešće na Evrobasketu

10.09.2022. | 20:00

Reprezentacija Crne Gore završila je učešće na Evrobasketu porazom od Njemačke u osmini finala rezultatom 85:79
Izuzetno je težak zadatak u osmini finala Evrobasketa dobila Crna Gora, a Njemačka od starta pravdala ulogu favorita.

Poslije prve četvrtine, Njemačka je imala devet poena prednosti, ali su Crnogorci potpuno stali i na startu naredne dionice.
Osam vezanih ispuštenih napada imala je Crna Gora i pred kraj prvog poluvremena utakmica kao da je već bila gotova jer su Nijemci vodili rezultatom 42:19.

Treću dionice Šruder odmah otvara trojkom, ali onda je uslijedilo nevjerovatnih nekoliko minuta za Crnu Goru.
Prave seriju od 11 poena, ali čim su smanjili razliku na 15 poena Nijemci silovito odgovaraju.
Sjajni Kendrik Peri je uporan i odbija da potpuno dopusti Nijemcima da preuzmu utakmicu. Na sredini posljednje dionice Peri vezuje dvije trojke!

Nažalost po Crnu Goru, spremila je Njemačka odgovor kada je razlika od samo sedam poena upalila alarm.
Crnogorci više nisu dozvoljavali veću prednost, ali ni Šruder nije dozvoljavao veću opasnost koja bi napravila iznenađenje.

Mogla je Crna Gora u završnici da napravi pravu dramu poslije ukradene lopte, ali Peri pravi nesportski faul.

U posljednjoj sekundi Peri ponovo daje trojku ali koja ništa ne mijenja.

U četvrtfinalu Njemačka igra protiv boljeg iz duela Grčka – Češka.