Cicipas i Rubljov u finalu Masters turnira u Monte Karlu

17.04.2021. | 19:43

U finalu teniskog Masters turnira u Monte Karlu igraće Stefanos Cicipas i Andrej Rubljov, nakon prilično lakih pobjeda u polufinalnim mečevima.

Cicipas je u meču u kojem je dominirao od početka do kraja za samo 70 minuta deklasirao Danijela Evansa sa 6:2, 6:1.

Evansa kao da je sustigao umor, jer je imao nekoliko zahtjevnih mečeva, ali i velikih pobjeda na putu do polufinala nad Dušanom Lajovićem, Hubertom Hurkačom, Novakom Đokovićem i Davidom Gofanom.

Cicipas je do finala stigao bez izgubljenog seta, a i treći put je u isto toliko mečeva slavio protiv Britanca.

Tri brejka je u prvom setu napravio Grk za 6:2, da bi mu u drugom bila dovoljna još dva za 6:1 i ekspresan prolazak u finale.

Andrej Rubljov, koji je, takođe, sa 2:0, po setovima 6:3, 7:5, bio bolji od Kaspera Ruda iz Norveške.

Obojica su u četvrtfinalu izbacili velika imena – Rubljov je pobijedio Rafaela Nadala, a Rud je eliminisao aktuelnog šampiona Fabija Fonjinija.

Iako je Rud prvi došao do brejka u meču, Rubljov je uzvratio sa dva brejka, što je bilo dovoljno za 6:3 u prvom setu.

U drugom setu su razmijenili po dva brejka do rezultata 4:4, da bi odlučujući brejk ruski teniser ostvario u 11. gemu, a potom servirao za pobjedu i prolaz u finale nakon 81 minuta igre.

Finale Mastersa u Monte Karlu između Cicipasa i Rubljova na programu je sutra od 14.30 časova.

Cicipas i Rubljov do sada su se sastajali osam puta i zabilježili su po četiri pobjede.

Na šljaci su odigrali dva meča, oba prošle godine – u Hamburgu je slavio Rubljov sa 2:1, dok je na Rolan Garosu slavio Cicipas sa 3:0.