Cicipas bolji od Hačanova: Protiv Dimitrova za finale u Parizu

03.11.2023. | 19:02

Grčki teniser Stefanos Cicipas se poslije dva seta u duelu sa ruskim teniserom Karenom Hačanovim plasirao u polufinale turnira u Parizu (6:3, 6:4), a za plasman u veliko finale boriće se sa bugarskim asom Grigorom Dimitrovim.

Šesti nosilac je relativno lako odradio posao protiv Rusa, od kojeg je doživio poraz u prethodnom duelu u martu, na turniru u Majamiju.

U prvom setu jedan brejk je bio dovoljan Cicipasu, onaj iz četvrtog gema, kad je poveo sa 3:1. Do kraja, Grk je ljubomorno čuvao svoj servis, a potom je iskoristio drugu set loptu, piše Sport klub.

Nešto drugačiji scenario viđen je u drugom setu. Tada je odmah na startu Cicipas načinio brejk, ali je Hačanov uzvratio u šestom gemu za izjednačenje (3:3).

Ipak, Cicipas nije želio da bilo šta prepusti slučaju, u najboljem mogučem trenutku još jednom je oduzeo servis rivalu, poveo je sa 5:4, a potom i rutinski priveo meč kraju.

Oznake: Cicipas, Hačanov, Pariz