Četvrta pobjeda odbojkašica Srbije na Evropskom prvenstvu

24.08.2021. | 21:42

Odbojkašice Srbije ostvarile su četvrti trijumf na Evropskom prvenstvu u Beogradu, ovog puta protiv Azerbejdžana rezultatom 3:0 (25:17, 25:20, 25:19).

Pamti se da su izabranice Zorana Terzića sačuvale “nulu” kada je riječ o izgubljenim setovima na ovom šampionatu.

U srijedu od 20.00 će se boriti protiv reprezentacije Rusije za prvo mjesto u grupi, odnosno, biće im dovoljno da osvoje dva seta da to i obezbijede.

Selektor Terzić je u ovom meču odmorio prvog tehničara i kapitena Maju Ognjenović, pa je napade Srbije predvodila Slađana Mirković.

U prvom setu je blaga prednost bila na našoj strani, a Azerbejdžanke su uspjele da izjednače na 14:14.

Tada je krenula velika serija srpskih odbojkašica i furiozan finiš prvog seta za krajnjih 25:17.

Azerbejdžanke su se, iako ubjedljivo posljednje u grupi, prikazale u dobrom svjetlu beogradskoj publici i bile su blizu osvajanja svog prvog seta na turniru.

Bio je to drugi set na ovom meču, imale su vođstvo od 9:4 i 13:10, ali tada je Tijana Bošković bila neumoljiva i pokrenula je veliki preokret koji su kasnije nastavile sve srpske igračice.

Dobijen je drugi set rezultatom 25:20, pa je i Tijana Bošković mogla da odmori u trećem setu.

Na početku tog djela se razigrala Katarina Lazović, a potom je na njenim servisima od 13:13 Srbija stigla do 21:13 i tu prelomila set, ujedno i meč, piše B92.