Cedevita Olimpija nije imala šanse: Parizan se plasirao u finale ABA lige – slijedi okršaj sa Zvezdom

06.06.2023. | 21:04

Košarkaši Partizana savladali su Cedevita Olimpiju u majstorici polufinala plej ofa ABA lige rezultatom 90:71.

Partizan je sjajno otvorio meč i poveo sa 15:2, a istakao se Smailagić koji je postigao prvih osam poena na meču.

Međutim crno-bijeli su stali i gosti su se malo po malo vraćali u meč i stigli do izjednačenja sredinom druge dionice 29:29.

Ipak u finišu prvog poluvremena nova serija Partizana za +11 na poluvremenu 41:30. Partizan je u trećoj deonici stigao do +16 i faktički prelomio meč. U posljednjoj dionici egzibicija Partizana i ubjedljiva pobeda.

Partizan će se za titulu u ABA ligi boriti sa Crvenom zvezdom.

Zvanični početak finala ABA lige zakazan je za 12. jun, ali je veliko pitanje da li će tada početi serija jer je Crvena zvezda nezadovoljna kalendarom takmičenja najavila da neće igrati finale dok ne završi obaveze u KLS ligi.