Brazilci pokazali talenat: Rutinski sa Venecuelom na startu Kopa America VIDEO

14.06.2021. | 08:17

Kopa Amerika, nakon svih neizvijesnosti i priča o širenju koronavirusa, otvoren je u nedjelju uveče pobjedom Brazila protiv Venecuele 3:0.

U okviru Grupe B Brazil je na ubjedljiv način počeo odbranu titule i savladao Venecuelu 3:0. Ni dan pred početak nije se znalo da li će takmičenje početi jer je u timu Venecuele čak 12 osoba bili pozitivno na koronavirus, uključujući tu i nekoliko igrača i članova stručnog štaba, ali na kraju je turnir ipak počeo.

Prvi gol postigao je Markinjos u 23. minutu i tako najavio pobjedu Brazila. Na drugi gol čekalo se do 64. minuta kada je penal u pogodak pretvorio Nejmar, a za konačnih 3:0 u strelce se upisao rezervista Gabrijel Barbosa na dodavanje Nejmara.

Brazil 18. juna u drugom kolu igra protiv Perua, dok će Venecuela u svom drugom meču na megdan Kolumbiji dan ranije. U Grupi B je još i Ekvador.

Oznake: Brazil, Sport, Venecuela