Brazil pobijedio Švajcarsku: Srbija pobjedom prolazi grupu

28.11.2022. | 19:06

Fudbaleri Brazila savladali su Švajcarsku rezultatom 1:0 u drugom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru.

Brazilci su na taj način sebi obezbijedili prolazak dalje, bez obzira na rezultate iz zadnjeg kola.

Osim toga, ovo je možda i najpovoljniji rezultat za reprezentaciju Srbije koja je ranije remizirala sa Kamerunom (3:3), pa će prolaz tražiti u trećem kolu protiv Švajcarske.

U prvom poluvremenu nije bilo Bog zna čega vrijednog za spominjanje.

Alison praktično da nije imao posla, dok je najozbiljnija pretnja za Zomera viđena u 27. minutu, kada je Vinisijus šutirao.

Drugo poluvrijeme znatno življe. Bilo je znatno više šansi nego u prvom dijelu.

Brazilu je čak u 34. minutu poništen gol nakon reakcije iz VAR sobe. U začetku akcije Rišarlison se aktivirao iz ofsajda, došao ispred Akanđija, dirao loptu, dovoljno za ofsajd.

Ipak, problema nije bilo u 83. minutu. Vinisijus je bio na lijevoj strani, dodao je Rodrigu, koji je iz prve proigrao Kazemira, a onda – majstorija. Fenomenalan udarac i lopta koja je završila iza Zomera, koji je mogao samo pogledom da isprati sve.

Imao je Brazil do kraja meča još nekoliko šansi, ali je odbrana Švajcarske uspijevala da otkloni opasnost pa je rezultat ostao nepromijenjen.