
Braun otkrio zašto je ostao u Partizanu: “Trebalo je da pobijedimo Zvezdu u svih pet mečeva”
03.05.2025. | 18:45Sterling Braun istakao je da je Partizan trebalo da pobijedi vječitog rivala u svakom ovosezonskom odmjeravanju snaga.
Navijače Partizana oduševila je vijest da jedan od najboljih igrača tima ostaje u crno-bijelom dresu. Sterling Braun produžio je ugovor, a sada je objasnio i zbog čega je to uradio. Amerikanac je dodao i da je ovo prvi put da je sa nekim klubom produžio saradnju, a posebno je govorio i o vječitom rivalu, istakavši da je trebalo da Partizan pobijedi u svih pet mečeva.
Sterling Braun objasnio je zbog čega je produžio saradnju sa crno-bijelima.
“Jednostavno, htio sam još jednu priliku da se pokažem u Partizanu. Sviđa mi se kakav tim imamo, trener je takođe jedan od razloga. Zbog onoga što jeste i šta je sve uradio tokom karijere. Generalno je ovo odlična situacija za mene. Sviđa mi se potencijal koji vidim, prije svega sa igračkom postavom. Prva sezona u Evroligi nije bila laka, ali nikoga nije obeshrabrila. Veoma sam fokusiran i želim da budem ovdje”, ispričao je za Mocart sport.
Naravno, derbi donosi posebnu čar, ali to nismo očekivali da vidimo u očima stranaca. Ipak, Braun je pokazao da je drugačiji:
“Trebalo je da pobijedimo u svih pet.Ako se s njima sretnemo u finalu, biće sjajna serija, oni znaju šta je potrebno za titulu u ovakvom okruženju. Ovo je čuveno rivalstvo, istorijsko. Biće ludo u eventualnom finalu, ali i jedni i drugi tek treba da dođu do njega. Vidjećemo šta će se desiti.”
Produžetak ugovora sa Partizanom zapravo je prvi u njegovoj karijeri.
“Tako je! Prošle godine sam bio u Albi, imao sam izlaznu klauzulu. Ovo je prva situacija u kojoj sam da potpišem produžetak. Kao što sam već naglasio, srećan sam ovdje i blagosloven sam. Ja sam takva ličnost koja nikada nije zadovoljna, nisam tip koji može da se opusti poslije ugovora. Želim uvijek da radim, uvijek da napredujem. Tako se i sada osjećam. Produžetak je odlična stvar, ali želim još mnogo toga u svojoj karijeri. Da napredujem u svemu na čemu radim”.