„Braća Spleš“ produžila pobjednički niz Golden Stejta: Buker slomio Čikago VIDEO

08.02.2022. | 07:52

Zahvaljujući sjajnom Devinu Bukeru, Finiks Sansi su savladali Čikago na gostovanju 127:124 u derbiju večeri u NBA karavanu i potvrdili status trenutno najbolje ekipe.

Meč je tim iz Arizone prelomio u prvom poluvremenu poslije koga su imali čak 18 poena prednosti. Bulsi su u posljednjoj dionici uspeli velikom serijom da smanje minus na samo tri poena, ali nisu uspjeli da ugroze pobjedu Finiksa.

Pomenuti Buker je za skoro 38 minuta ubacio 38 poena uz četiri skoka i pet asistencija. Odličan je bio i veteran Kris Po sa 19 poena i 11 asistencija. Centar Mekgi je upisao 16 poena i osam skokova.

U redovima Čikaga je blistao tandem De Rozan – Lavin. De Rozan je brojao do 38, a Lavin do 32 poena. Nikola Vučević je poslije nekoliko vrhunskih izdanja bio nešto lošiji protiv Finiksa. Imao je 13 poena uz šut iz igre šest od 15 i 12 skokova.

Finiks je trenutno ubjedljivo najbolji tim u ligi sa skorom 43:10. Čikago je četvrti tim Istoka sa učinkom od 33 trijumfa i 21 poraza.

Golden Stejt nije imao mnogo problema protiv Oklahome. Ratnici su slavili u gostima 110:98, a najefikasniji je bio Klej Tompson sa 21 poenom, dok je Stef Kari flertovao sa tripl dablom sa 18 poena, devet skokova i deset asistencija. Najbolji u Tanderima bio je Dort sa 26 poena.

Srpski asovi, Aleksej Pokuševski za Oklahomu i Nemanja Bjelica za Golden Stejt nisu igrali na ovom meču.

Odličnu seriju nastavio je Toronto. Šampioni iz 2019. godine vezali su šesti trijumf pobjedom protiv Šarlota u gostima 116:101. Blistali su Paskal Sijakama sa dabl –dabl učinokom od 24 poena i 11 skokova, a isti broj poena upisao je i Trenet. U redovima Hornetsa istakao se Bridžis sa 26 poena.

Donovan Mičel sa 32 i Bojan Bogdanović sa 20 poena nosili su Jutu do preokreta u meču protiv Njujork Niksa u posljednjoj dionici. Džezeri su slavili 113:104, a posljednjih 12 minuta su dobili rezultatom 31:18.  Najbolji u Njujorku bili su Rendl sa 30 i Beret sa 23 poena.

Majami je bez mnogo muke slomio otpor Vašingtona i rutinski slavio 121:100 u glavnom gradu SAD. Adebajo sa 21 poenom bio je najefikasniji igrač utakmice.