Borac završio šampionsku sezonu remijem”: Brkić u posljednjoj sekundi odbranio sedmerac!

21.05.2022. | 20:18

Rukometaši Borca završili šampionsku sezonu remijem sa Slobodom 27:27.

Novi šampion BIH, banjalučki Borac m:tel u posljednjem kolu rukometne Premijer lige BIH dočekao je tuzlansku Slobodu koja se potrudila da posljednjih 60 minuta u sezoni bude izuzetno uzbudljivo.

Iako je pitanje prvaka riješeno u prošlom kolu, u duelu Borca i prvog pratioca na tabeli u univerzitetskoj dvorani Kampus vodila se velika borba do posljednjih trenutaka, a on je ipak završen bez pobjednika – 27:27.

Imala je Sloboda priiku da bukvalno u posljednjoj sekundi stigne do pobjede, ali sjajni Berin Brkić odbranio sedmerac Alenu Ovčini i tako sačuvao remi Banjalučanima, nakon čega je uslijedila proslava šampionske titule.

RK BORAC m.tel – RK SLOBODA 27:27 (14:13)

Sloboda je vodila u prvih 20 minuta prvog poluvremena, imala u nekoliko navrata i “plus dva”, ali je Borac potom preokrenuo i čak mogao na tri gola prednosti, međutim, Tuzlaci predvođeni raspoloženim Mojsilovim koji je imao devet odbrana, su smanjili na minimalni zaostatak.

Borac je bio u zaostatku od početka, da bi sjajni Draganić svojim petim golom izjednačio na 7:7.

Novi egal vidjeli smo u 18. minutu na 10:10 kada je Mojsilov upisao sedmu odbranu i spriječio vođstvo Borca, potom upisao još jednu i Sloboda je povela 11:10.

Ipak, uskoro mu se revanširao odbranom i Brkić, nakon čega je Borac vezao dva gola i preokrenuo na 12:11.

U 29. minutu meča bilo je 14:12 za Borac, a nakon što su Bnajalučani propustili priliku da odu na tri razlike, gosti iz Tuzle su to iskoristili i smanjili na 14:13 pred odlazak na odmor, piše “Mondo” portal.

Drugo poluvrijeme počelo je odbranom Brkića, a iako je Borac imao dva gola prednosti 18:16, nakon deset minuta u nastavku bilo je 20:20.

Nakon novog egala 22:22 Brkić je svojom desetom odbranom omogućio brzu kontru nakon koje je Borac izborio isključenje, te sedmerac koji Petrović pretvara u pogodak za 23-22, ali umjesto da Banjalučani tada naprave razliku Sloboda je u 55. Minutu stigola do vođstva 25:23.

Držali su gosti dva gola razlike do minut i po prije kraja kada je Suhonjić zaradio isključenje, nakon čega je Borac sa dva vezana pogotka stigao do izjednačenja 27:27.

Tuzlaci su imali desetak sekundi za napad, uspjeli da izbore sedmerac, ali je Brkić odbranom spriječio drugi vezani poraz Borca kod kuće.

Upravo Brkić sa 14 odbrana je najzaslužniji za remi, uz Draganića koji je postigao devet golova.