Borac slavio u Širokom Brijegu: Makazice Moraitisa obilježile veliku pobjedu

25.02.2022. | 17:53

Fudbaleri Borac savaldali su Široki Brijeg sa 3:0 na otvaranju drugog dijela sezone, a junak meča na “Pecari” bio je Panajotis Moraitis.

Grčki internacionalac odlično je reagovao u 74. minutu kada je makazicama sa peterca matirao Darija Miškića, a prednost je dupliraso devet minuta kasnije kada je lijepo reagovao na spušptenu loptu Jove Lukića. Konačan rezultat postavio je novajlija Obren Cvijanović na asistenciju još jednog novog igrača u dresu “crveno-oplavih” Gorana Brkića.

Posao Banjalučanima bio je olakšan od 32. minuta kada je sudija Miloš Gigović pokazao direktan crveni karton fudbaleru domaćih Boži Musi nakon što je Dejan Meleg sam krenuo ka golu domaćih, a Musa ga “pokosio”.

Ovo je bila prva pobjeda Borca na “Pecari” od 2011. godine, a tek druga u 15 prvenstvenih duela i sjajan način da otvore polusezonu u kojoj je glavni cilj izboriti izlazak u Evropu.

Borac trenutno ima 33 boda i nalazi se na trećem mjestu tabele Premijer lige BiH.