Borac savladao Čelik sa 3:1

01.09.2019. | 22:11

Borac je u utakmici 7. kola Premijer lige BiH na svom terenu potpuno zasluženo savladao ekipu Čelika sa 3:1.

U 10. minutu poslije kornera sa lijeve strane lopta se u petercu gostiju odbijala od noge do noge, a najprisebniji je bio kapiten Stojan Vranješ koji ju je iz blizine poslao u mrežu.

Nepažnju Borčeve odbrane osam minuta kasnije iskoristio je Aidin Mahmutović koji je sa 11-12 u padu glavom šutirao, lopta je iđšla polako, ali golman Mladen Lučić nije uspio da je zaustavi i završila je u donjem lijevom uglu njegovog gola.

Banjalučani su se brzo oporavili od šoka, Srđan Vujaklija je dobio jednu loptu u šesnaestercu, odlično pronašao Vranješa koji je bio sam, a kapiten Borca je rutinski pogodio mrežu.

Borac je bio dominantniji tim sve do 63. minuta kada je zbog igranja rukom, čini se prestrogo isključen Marko Jovanović.

Zeničani su nakon toga bacili sve karte u napad kako bi došli do izjednačenja, a u 81. minutu uslijedio je kontranapad Borca, Vranješ je fauliran na centru međutim sudija Vladimir Bjelica je pustio prednost jer je do lopte došao ivan Crnov koji je pretrčao tridesetak metara i jakim udarcem pored nemoćnog Bojana Pavlovića poslao loptu u mrežu.

Glavni arbitar je u 87. minutu morao da isključiErmina Huseinbašića koji je bez lopte udario Aleksandra Radulovića, ali to nije vidio.

Plasman: Željezničar 15, Tuzla Siti, Sarajevo po 14, Zrinjski 13, Borac 11, Radnik, Sloboda, Čelik po 9, Široki Brijeg 7, Mladost 5, Velež 4, Zvijezda 09 3 boda.

Izvor:(SrpskaInfo)