Borac remizirao u Gradišci

23.05.2019. | 01:48

Fudbaleri Borca odigrali su bez pobjednika u Gradišci protiv Kozare 2:2 u sedmom kolu Lige za šampiona Prve lige Republike Srpske. Bio je ovo peti remi crveno – plavih ove sezone u Prvoj ligi Republike Srpske.

U finišu prvog poluvremena Igor Aničić je iz slobodnjaka sa ivice kaznenog prostora pogodio mrežu Srđana Modića i doveo Borac do prednosti – 1:0.

Domaćin je stigao do „egala“ u 49. minutu pogotkom Milovana Novakovića.

Pokušavali su domaći fudbaleri da naprave preokret i prvi put poslije 2002. godine u Prvoj ligi RS (slavili su i naredne sezone, ali u PL BiH), stignu do pobjede nad Banjalučanima, međutim, Borac se dobro branio i vrebao priliku da iz eventualnog kontranapada ugrozi Gradiščane.

To mu je i pošlo za rukom u 78. minutu nakon brze kontre koju je u pogodak pretvorio Milan Šikanjić – 1:2.

Ipak, Kozara je do boda stigla dva minuta prije kraja, a strijelac je ponovo bio Novaković nakon što se našao oči u oči sa Topolovićem i pogodio mrežu za konačnih 2:2.

U osmom kolu, narednog vikenda Borac je domaćin ekipi Podrinja iz Janje.

Izvor:(FK Borac)