Borac prošao u osminu finala Kupa BiH: Banjalučani sigurni protiv Olova

29.09.2021. | 18:18

Borac je u Olovu savladao Stupčanicu sa 3:1 u susretu šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Domaći navijači priredili su istinski spektakl za dolazak aktuelnog prvaka i nošeni publikom domaći su odlično ušli u meč.
U šestoj minuti Stupčanica je povela. Karahmetović je matirao Pavlovića za 1:0 i veliko oduševljenje u Olovu.
Borac je nakon primljenog gola pojačao tempo i prvak BiH ubrzo stiže do preokreta. Do izjednačenja banjalučki tim je stigao u 16. minuti kada Ante Živković završava lijepu akciju za 1:1. Osam minuta kasnije Borac je poveo sa 2:1. Nakon prekida najviši u skoku je Strahinja Bošnjak za vođstvo gostiju.

Utakmica je riješena u 67. minuti. Jedan domaći igrač je igrao rukom u kaznenom prostoru, dosuđen je penal kojeg u vođstvo od 3:1 pretvara Dejan Meleg.
To je bio i konačan rezultat ovog susreta i Borac je prošao dalje u Kupu BiH.

Oznake: Borac, Olovo