Borac ‘prešao’ preko Veleža i izbio na čelo tabele

04.10.2020. | 20:25

Fudbaleri Borca savladali su Velež na Gradskom stadionu u Banjaluci u derbi susretu 10. kola m:tel Premijer lige BiH 2:0. Ovim trijumfom crveno – plavi su izbili na čelo tabele.

U prvom poluvremenu nije bilo golova. Međutim, šansi nije nedostajalo, ali, Vranješ, Lukić i Ziljkić nisu bili precizni.

Igrao se 51. minut kada su gosti ostali sa igračem manje, jer je zbog dva žuta kartona isključen Brandao.

Borac je poveo devet minuta kasnije, strelac je bio Zakarić.

Naši fudbaleri su i poslije gola nastavili da napadaju. To se isplatilo u 88. minutu. Zakarić je izveo korner, a konačnih Borac – Velež 2:0 postavio je Kruz, saopšteno je iz FK Borac.

Slijedi reprezentativna pauza, a fudbaleri Borca naredni prvenstveni meč igraju za 14 dana protiv Radnika u Bijeljini.