Borac pregazio Zvijezdu za plasman u četvrtfinale Kupa BiH

02.10.2019. | 19:52

Fudbaleri Borca izborili su plasman među osam najboljih ekipa u Kupu BiH, pošto su u susretu 1/8 finala deklasirali Zvijezdu iz Etno sela Stanišići na gostujućem terenu u Ugljeviku 6:0.

Ekipa Branislava Krunića od samog starta je pokazala s kakvim ambicijama je došla u Ugljevik. Ofanzivnom igrom slomila je otopor rivala.

Borac je poveo u 21. minutu golom Stojana Vranješa iz penala. Minut ranije oboren je Crnov u kaznenom prostoru Zvijezde.

Na 2:0 u 31. minutu povisio je Vranješ svojim drugim golom na asistenciju Mirića.

Tri minute kasnije pogodio je Crnov za velikih Borčevih 3:0. Asistent je bio Volkov.

Krunu na najbolje Borčevo poluvrijeme stavio je Vujaklija u 40 minutu. Asistirao mu je kapiten Stojan Vranješ.

Gdje su stali u prvom dijelu crveno – plavi su nastavili i u drugom poluvremenu. U 55. minutu Vujaklija je pogodio za 5:0.

Konačnih Zvijezda 09 – Borac 0:6 postavio je Bojan Marković u 73. minutu.

Izabranici Branislava Krunića nemaju mnogo vremena za odmor, jer već za vikend u prvenstvenom derbiju dočekuju sarajevski Željezničar.

Izvor:(FK Borac)