Borac pregazio Slogu: Sve bilo riješeno u prvom poluvremenu

02.12.2023. | 17:54

Fudbaleri Borca došli su do nove pobjede u Premijer ligi BiH. U 16. kolu pala je dobojska Sloga, a konačan rezultat bio je 4:0 za crveno-plave.

Ovim porazom, prekinut je nestvaran niz Sloge koja je do ove utakmice imala čak sedam uzastopnih pobjeda na domaćem terenu, iz isto toliko utakmica.

Sve je bilo riješeno u prvih 45 minuta kada je već u mreži Dobojlija bio poker golova.

Borac je poveo golom Sebastijana Herere koji je postigao prelijep pogodak iz slobodnog udarca u devetom minutu susreta. Prednost Banjalučana duplirao je Jovo Lukić u 18. minutu. Isti igrač matirao je golmana Ilju Gučmazova za 3:0.

Konačan rezultat utakmice postavio je Srđan Grahovac u 39. minutu susreta, pa je na kraju meč završen sa 4:0.

Sloga je u ovom meču igrala bez nekoliko standardnih igrača, a šansu da se pokažu dobili su mladi igrači.

Borac je ovom pobjedom ostao na prvom mjestu sa 39 bodova, sedam više od drugoplasiranog Zrinjskog, koji ima i utakmicu manje.

Sloga je na visokoj 5. poziciji na tabeli sa 24 boda. Dobojlijama u goste u narednom kolu dolazi Posušje, dok će Borac u Ugljevik u goste Zvijezdi 09, prenosi Srpskainfo.