Borac pobjedom povećao prednost na pet bodova

16.03.2019. | 20:58

Fudbaleri Borca povećali su prednost na pet bodova u odnosu na Slogu pobjedom nad Slobodom na Gradskom stadionu 4:0.

Banjalučani su od starta krenuli silovito. Prvi je pokušao Stojan Vranješ iz slobodnog udarca, ali nije pogodio. Zatim je Žeravica poslao loptu pored gola.

Veoma raspoložen za igru bio je Almedin Ziljkić. On je pravio velike probleme gostima u prvom dijelu i svoju dobru partiju krunisao je golom u 34. minutu. Lekanić ga je uposlio a Ziljkić je pogodio mrežu rivala.

Odmah na startu drugog dijela 2:0. Miloš Žeravica je sjajnim udarcem pogodio mrežu Slobode. Uprkos solidnoj prednosti pritisak Borca je bio sve jači pa je u 54.minutu Vranješ pogodio stativu a zatim je Vuković jedva zaustavio udarac Kajkuta.

Ipak golman Slobode nije mogao ništa u 63. minutu. Napadač Borca je odlično šutirao iz daljine i povećao na 3:0. Konačan rezultat postavio je Stojan Vranješ u 89. minutu.

• Borac – Sloboda 4:0(1:0).

Plasman: Borac 47, Sloga GC 42, Rudar Prijedor 31, Željezničar 24, Kozara 23, Podrinje 23, Modriča 19, Slavija 19, Sutjeska 18, Drina 18, Sloboda 17, Tekstilac 17.

Izvor:(SrpskaInfo)