Borac i Vojvodina igrali za Saru Vujinović

06.09.2019. | 21:58

Fudbaleri Borca i Vojvodine večeras su na Gradskom stadionu u Banjaluci odigrali humanitarni meč kako bi pomogli Sari Vujinović koja od rođenja boluje od cerebralne paralize i epilepsije.

Mladoj Banjalučanki je potreban novac za kupovinu vozila prilagođenog njoj, pa će sav prihod od prodatih ulaznica za ovaj meč biti uplaćen u tu svrhu.

Sara i njen otac Darko veliki su navijači Borca i njen voljeni klub je odlučio na ovaj način da joj se oduži. Vremenski uslovi vjerovatno su uticali na posjetu pa je tako na tribinama Gradskog stadiona bilo oko 2.500 ljudi. Cijena ulaznice za zapadnu tribinu bila je 5 KM, a za ostale 3 KM.

Ovo je za Banjalučane bila jaka provjera protiv bratskog kluba, a rezultat je bio u drugom planu. Ljubitelji fudbala su mogli da vide dosta prilika na obje strane i na kraju smo vidjeli dva pogotka (1:1).

Poveo je Borac preko Demira Jakupovića (63. minut), a konačan rezultat postavio je, maestralnim golom iz slobodnog udarca, Nikola Drinčić u 87. minutu.

Izvor:(Nezavisne novine)