Borac eliminisan na startu Kupa RS

08.09.2020. | 19:32

Fudbaleri Borca eliminisani su na startu Kupa Republike Srpske, u 1/16 finala, pošto su u Prnjavoru poraženi od Ljubića nakon izvođenja penala 3:0. U regularnom toku golova nije bilo.

U prvih 45 minuta banjalučki tim je imao blagu terensku inicijativu, ali ozbiljnijih prilika nije bilo.

U nastavku susreta, viđen je još veći pritisak izabranika Vlade Jagodića. Crveno – plavi su propustili nekoliko dobrih prilika ali je mreža, zahvaljujući raspoloženom golmanu domaćih Kneževiću ostala netaknuta.

Nakon što u regularnom dijelu nije bilo pobjednika, pristupilo se izvođenju penala.

Sva tri Borčeva izvođača nisu bila precizna. Promašili su Radulović, Čavić i Crnov, dok su kod domaćih nakon promašaja Miloša Drače u prvoj seriji, kasnije bili precizni Milovan Novaković, Duško Subić i Miloš Žižak, pa se Ljubić rezultatom 3:0 plasirao u osminu finala.

Odmora za Borčeve fudbalere nema, jer ih već u petak očekuje meč 7. kola m:tel Premijer lige BiH protiv ekipe Sarajeva na Koševu.

Oznake: Borac, Kup RS, Ljubić