Bogdanović ponovo odličan: Košarkaši Atlante nadigrali Detroit na svom terenu

04.04.2024. | 07:23

Košarkaši Atlante nadigrali su Detroit sa 121:113 na svom terenu, a reprezentativac Srbije Bogdan Bogdanović dao je svoj doprinos pobjedi sa deset postignutih poena.

Dvocifren učinak u sinoćnim mečevima imali su i Tristan Vukčević i Aleksej Pokuševski, ali njihovi timovi ipak nisu uspjeli da izbjegnu poraze.

Tim Atlante je sigurnom igrom nastavio pobjedničku seriju i došao do pete pobjede u posljednjih šest mečeva a svoj doprinos je dao i Bogdan Bogdanović iako nije bio uobičajeno precizan kao u prethodnim mečevima.

Kapiten reprezentacije Srbije ubacio je deset poena uz četiri asistencije i dva skoka, a tim su u efikasnosti predvodili Džejlen Džonson sa 28, Deandre Hanter sa 26, a Dedžonte Marej sa 24 postignuta poena.

Atlanta je od samog početka preuzela inicijativu i voćstvo koje je u jednom trenutku bilo sa čak 22 poena prednosti, a gosti nisu uspijevali ni da zaprijete preokretom uprkos čak ni sjajnoj igri Malakaj Flina koji je meč završio sa rekordnih 50 postignutih poena.

Nije imao adekvatnu podršku ostalog dijela tima pa je Atlanta gotovo rutinski fošla do 36. pobjede u sezoni.

Dvocifren šuterski učinak imali su Aleksej Pokuševski u porazu Šarlota od Portlanda sa 86:89 i Tristan Vukčević u porazu Vašingtona od LA Lejkersa sa 120:125.

Tristan Vukčević je u igri proveo nešto više od 20 minuta i nastavio sa odličnom igrom. Poslije ubačenih 14 poena u duelu sa Milvokijem popravio je taj rezultat ubacivši poen više u duelu sa Lejkersima, ali to nije mnogo pomoglo njegovom timu da izbjegnu poraz na svom terenu.

Lejkersi su od druge četvrtine konstantno bili u prednosti, koja je u nekoliko navrata bila i dvocifrena, a domaćin je samo u završnici uspio da je ublaži, ne i ozbiljnije da ugrozi treći uzastopni trijumf gostiju, koji se bore za što bolju poziciju na Zapadu uoči starta plej-ofa.

Najzapaženiji akter meča bio je Еntoni Dejvis, koji je ostvario dabl-dabl učinak od 35 poena i 18 skokova.

Na svom terenu poražen je i Šarlot od Portlanda sa 86:89, a Aleksej Pokuševski je ubacio 11 poena za 21 minut igre uz tri skoka i jednu asistenciju, a Vasilije Micić nije ulazio u igru.