Bilbija srušio Velež: Zrinjski slavio u derbiju Mostara

15.10.2021. | 19:19

Fudbaleri Veleža i Zrinjskog danas su na stadionu “Rođeni” u Vrapčićima odigrali gradski derbi u okviru 13. kola Premijer lige BiH, a susret je okončan pobjedom Zrinjskog od 1:0.

Junak gostiju bio je Nemanja Bilbija koji je bio strijelac u 62. minuti utakmice.

Utakmica je bila dosta nervozna, ali i tiha i sablasna atmosfera na tribinama kao da se prenijela i na teren gdje su igrači oba tima potpuno zakazala u napadačkom dijelu igre.

Konačno, pogodak se desio u 62. minuti kada je iskusni Nemanja Bilbija, nakon ubačaja Josipa Ćorluke i loše intervencije domaćeg golmana Slaviše Bogdanovića, pogodio mrežu domaćih za vođstvo gostiju 1:0.

Taj rezultata je ostao do kraja meča, pa se Zrinjski učvrstio na prvom mjestu tabele sa 30 bodova, dok Velež tone sve više i trenutno zauzima 10. mjesto sa svega 12 bodova.