Bijeg iz opasne zone: Tuzla siti bolji od Širokog Brijega

06.12.2023. | 17:17

Fudbaleri Tuzla sitija savladali su ekipu Širokog Brijega na domaćem terenu, u odgođenom 14. kolu Premijer lige BiH, a rezultat je bio 2:0.

Tuzlaci su tako prvi put u sezoni vezali dvije pobjede, a ova je došla nakon trijumfa nad Željezničarom.

Bila je domaćini bolji rival u prvom poluvremenu, ali nisu bili dovoljno fokusirani da realizuju šanse, pa se nakon prvih 45 minuta na pauzu otišlo sa 0:0.

I odmah ba startu drugog dijela igre Daniel Lukić pogađa sopstvenu mrežu za vođstvo Tuzla sitija u 48. minutu. Konačan rezultat utakmice postavio je Irfan Hadžić golom u 86. minutu.

Ovom pobjedom FK Tuzla siti je pobjegao iz zone ispadanja, pa su tako sada na 10. poziciji sa 16 bodova, odnosno bodom više od Igmana iz konjica, koji je prvi ispod crte.

Široki Brijeg ostao je na 6. poziciji sa 22 boda.