Bez golova u Prijedoru: Rudar i Željezničar propustili brojne šanse

15.04.2022. | 18:11

Fudbaleri Rudara iz Prijedora nisu uspjeli savladali sarajevski Željezničar na svom terenu u sklopu 26. kola Premijer lige BiH, pošto su odigrali neriješeno (0:0).

Iako je susret završen najnepopularnijim rezultatom, i jedni i drugi su imali dovoljno prilika za pogotke. NajboljI priliku za Prijedorčane propustio je Žozep Amoa u 24. minutu kada je šutirao sa nekoliko metara preko gola, dok je Demir Jakupović u 70. minutu pogodio okvir.

Najbolju šansu za Željezničar Ševkija Resić u 57. minutu, a njegov udarac u situaciji jedan na jedan je odbranio golman domaćih.

Rudar se nalazi na posljednjem mjestu na tabeli sa 19 bodova iz dosadašnjih 26 utakmica, dok je Željezničar na petoj poziciji sa 37 bodova, piše Srpskainfo.