Benfika šokirala Juventus: Spektakularni Haland i preokret Sitija za četiri minuta VIDEO

15.09.2022. | 07:29

Sinoć je kompletirano drugo kolo Lige šampiona, a epitet derbija ponijela su dva susreta.

Onaj u Torinu, neslavno je završio za domaći Juventus.

Naime, na Alijans stadionu koplja su ukrstili Stara dama i Benfika.

Poveli su domaći već u 3. minuti preko Milika, ali to je, ispostaviće se bilo sve što su crno-bijeli uradili na ovom susretu.

Do izjednjačenja se čekalo sve do 43. minute, kada Mario sa bijele tačke poravnava rezultat.

Drugi dio bolje su otvorili gosti iz Portugala. Svega osam minuta u nastavku trebalo je Benfici da preko Nereša povede 1:2.

To je dalo vjetar u leđa gostima koji su do kraja meča prijetili preko Nereša i Silve, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom derbiju kola, snage su odmjerili Mančester Siti i Borusija Dortmund, a gdje su takođe viđena tri pogotka.

Šokirali su gosti iz Njemačke Siti u 56. minuti kada Belingam dovodi Borusiju u vođstvo.

Brzo su se izbranici Pepa Gvardiole konsolidovali i počelai sa konkretnim napadima.

Rezultat je na početak vratio Stons u 80. minuti, a svega četiri minuta kasnije Haland postiže gol svom bivšem timu te postavlja konačan rezultat.